Międzynarodowi eksperci i prelegenci z ponad 20 miast europejskich

Swój udział w odbywającej się w Warszawie konferencji INNOWACYJNE ECO-MIASTO zapowiedzieli prelegenci z wielu prestiżowych instytucji, w tym m.in. UNEP, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Fundacji Ellen MacArthur, Brytyjskiej Agencji ds. Środowiska czy Paryskiej Agencji Klimatycznej. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się także przedstawiciele wielu polskich i zagranicznych miast, np. Gdyni, Łodzi, Warszawy, Paryża, Strasburga czy Wilna.

Wystąpienie wprowadzające do tematyki konferencji przedstawi Jan Dusik, Dyrektor Biura UNEP na Europę. Na temat relacji między zanieczyszczeniem powietrza a stanem zdrowia mieszkańców Unii Europejskiej wypowie się Dorota Jarosińska, reprezentująca Biuro WHO na Europę (WHO Regional Office for Europe). Ekspert Fundacji Ellen MacArthur, Łukasz Holec, podzieli się natomiast wiedzą w dziedzinie sposobów wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym w miastach. Udział w konferencji weźmie również Dyrektor Generalna Paryskiej Agencji Klimatycznej, Anne Girault, która poruszy temat zmian klimatu oraz możliwości minimalizowania negatywnych skutków tego procesu. Więcej informacji o prelegentach na stronie gridw.pl/innowacyjneecomiasto.

Wydarzenie będzie stanowić niepowtarzalną szansę na wymianę doświadczeń między miastami z różnych regionów Polski i Europy. Swój udział zapowiedzieli prelegenci z miast takich jak Arnhem, Bordeaux, Cascais, Radom, Valenciennes, Ljubljana, Lublin, Saint-Etienne, Wieluń, Piła, Wiedeń, Mediolan, Lizbona, Mannheim czy Amsterdam. Dzięki temu, przedstawiciele samorządów mają szansę dowiedzieć się o tym, jakie rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju sprawdziły się już w innych miejscach, i wdrożyć je w miastach, którymi zarządzają.

Tematem przewodnim Międzynarodowej Konferencji „INNOWACYJNE ECO-MIASTO: zdrowe środowisko, zdrowi ludzie” jest zrównoważony rozwój miast – jak podnosić jakość życia mieszkańców bez zwiększania presji na środowisko naturalne. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2017 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Organizatorami konferencji, współfinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, są ECO-MIASTO, UNEP/GRID-Warszawa oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Skierowana jest przede wszystkim do ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawicieli samorządów oraz biznesu z Polski i zagranicy, a także organizacji pozarządowych i międzynarodowych, przedstawicieli organów administracji centralnej oraz agend unijnych. Więcej informacji na stronie internetowej gridw.pl/innowacyjneecomiasto.