O projekcie

Wkrótce rozpocznie się 7. EDYCJA KONKURSU ECO-MIASTO. Już teraz zapraszamy do udziału wszystkie polskie gminy i związki międzygminne. Szczegóły niebawem.

Samorządy stanowią siłę napędową umożliwiającą wprowadzanie w życie zasad zrównoważonego rozwoju w skali lokalnej. To właśnie one są odpowiedzialne za budowę i utrzymywanie obiektów oraz tworzenie infrastruktury komunalnej w zakresie gospodarki opadami, transportu oraz gospodarki wodno-ściekowej. Muszą przy tym uwzględniać potrzeby mieszkańców oraz podnosić ich jakość życia, redukować zużycie energii i ograniczać zanieczyszczenia.

Wymiana doświadczeń między miastami, promowanie najlepszych i sprawdzonych rozwiązań, a także zaangażowanie w te działania mieszkańców to najlepszy sposób na wprowadzanie w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

Z takim założeniem powstał projekt ECO-MIASTO, którego organizatorem jest Ambasada Francji w Polsce. W 2018 roku odbyła się już szósta edycja tej inicjatywy, uwieńczona dwudniową ogólnopolską konferencją Innowacyjne ECO-MIASTO, która odbyła się w dniach 27-28 września 2018 r. w Warszawie.