Podsumowanie konkursu Eco-Miasto 2018

W tegorocznej edycji konkursu Eco-Miasto przyznano 10 nagród oraz 13 wyróżnień. Najwięcej nagród zdobył Lublin, jury konkursowe zdecydowało o przyznaniu miastu nagrody zarówno w kategorii „zrównoważona mobilność,” jak i „gospodarka wodna”. Najwięcej tytułów przyznano miastom z województw śląskiego oraz lubelskiego – dwie nagrody i dwa wyróżnienia dla każdego z nich. Po raz pierwszy w gronie zwycięzców znalazło się miasto z województwa podlaskiego – Białystok otrzymał nagrodę za działania w dziedzinie gospodarki o obiegu zamkniętym. Bełchatów został natomiast pierwszym wyróżnionym miastem z województwa łódzkiego. Uroczystość wręczenia nagród była częścią Międzynarodowej Konferencji Innowacyjne ECO-MIASTO 2018. Zapraszamy do zapoznania się z filmowym podsumowaniem szóstej edycji konkursu.