Co dwa PSZOKi, to nie jeden

W ramach uiszczanej opłaty śmieciowej mieszkańcy, letnicy i przedsiębiorcy z gminy Koronowo mogą oddawać odpady komunalne do aż dwóch punktów selektywnej zbiórki. Dla zainteresowanych sprzętem z drugiej ręki otworzono także lokalny punkt napraw.

Koronowo to miejsko-wiejska gmina położona w woj. kujawsko-pomorskim, oddalona o 25 km od Bydgoszczy. W jej specyfice – także pod kątem organizacji systemu odbioru odpadów komunalnych – należy uwzględnić udział terenów rekreacyjnych i działkowych. Ta licząca ok. 24 tys. mieszkańców gmina zdecydowała się otworzyć już drugi punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) na swoim terenie. Pierwszy działa z powodzeniem w samym Koronowie. Drugi, z dofinansowaniem unijnym, zbudowano w Morzewcu.

Co przyjmuje PSZOK?

PSZOK w Morzewcu otworzyliśmy we wrześniu 2018 r. Na chwilę obecną punkt jest otwarty trzy dni w tygodniu po osiem godzin – wyjaśniała podczas wizyty studyjnej, zorganizowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Agnieszka Kuropatwińska, kierownik Wydziału Usług i Oczyszczania w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koronowie, który jest zarządcą obiektu.

Jakie udogodnienia zaplanowano w PSZOKu w Morzewcu? Przeczytaj cały artykuł na Teraz Środowisko.

Może Ci się również spodoba