Formularz konkursowy ECO-MIASTO 2017
Kategoria „Gospodarka odpadami”
Uwaga! Kwestionariusz powinien być wypełniony jednorazowo. Nie ma możliwości wypełnienia go etapowo. Opuszczenie strony bez wcześniejszego wysłania wypełnionego formularza skutkuje utratą wszystkich wpisanych wcześniej danych.
Informacje ogólne
Dane osoby, która wypełnia kwestionariusz (pole obowiązkowe)
Adres email (pole obowiązkowe)
Stanowisko
Dane kontaktowe (pole obowiązkowe)
System zarządzania gospodarką odpadami komunalnymi
P1. Ilość odpadów wytworzonych w gminie w roku 2016 [MG/rok] (jeśli nie dysponują Państwo danymi za rok ubiegły, prosimy o podanie danych dotyczących roku 2015)
Liczba mieszkańców objętych systeme selektywnej zbiórki odpadów (może być wyrażona w procentach)
Liczba punktów selektywnej zbiórki odpadów:
Ilość odpadów zebranych i przekazanych do recyklingu [MG/rok lub procentowo]:
Uzyskany poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia innymi metodami:
-papier [MG/rok lub procentowo]:
-metal [MG/rok lub procentowo]:
-szkło [MG/rok lub procentowo]:
-tworzywa sztuczne [MG/rok lub procentowo ]:
Ilość odpadów poddanych spalaniu [MG/rok lub procentowo]:
Ilość odpadów podlegających kompostowaniu [MG/rok lub procentowo]:
Ilość odpadów składowanych [MG/rok lub procentowo]:
Ilość składowanych odpadów niebezpiecznych [MG/rok lub procentowo]:
P2. Przetwarzanie odpadów komunalnych w gminie/związku międzygminnym:
Odsetek odpadów poddanych procesom odzysku, w tym recyklingu:
Odsetek odpadów poddanych termicznemu przekształcaniu:
Odsetek odpadów przetwarzanych biologicznie (przekształcanie mechaniczno-biologiczne, kompostowanie itp.):
Odsetek odpadów składowanych:
- instalacje przetwarzania odpadów komunalnych istniejące w regionie gospodarowania odpadami, do którego należy Państwa gmina/związek międzygminny, w tym:
- instalacje termicznego przekształcania odpadów: TAK NIE
- instalacje mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów: TAK NIE
- instalacje do składowania odpadów: TAK NIE
Liczba funkcjonujących Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Państwa gminie/związku międzygminnym:
P3. Wykonawcy w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi (prosimy o dodanie wierszy w polu tekstowym pod tabelką, jeśli zachodzi taka potrzeba)
P4. Tematy ewentualnej współpracy międzygminnej w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi, między innymi w celu możliwości spełnienia przez samorząd wymogów wprowadzonych przez nowelizację ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach:
Udział w związku międzygminnym Koordynacja planowania Koordynacja zbiórki odpadów Koordynacja budowy i/lub eksploatacji instalacji przetwarzania Koordynacja opracowania i/lub wdrażania kampanii edukacyjnych skierowanych do mieszkańców
-jeśli, w ciągu najbliższych 2 lat, planują Państwo pogłębić współpracę międzygminną w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi, to w jakich aspektach?
P5. Czy Państwa samorząd prowadzi działania wykorzystujące innowacyjne technologie cyfrowe w zakresie gospodarki wodno-odpadowej. Jeśli tak, w jakim zakresie?
Zbieranie i zarządzanie informacjami o zbiórce odpadów Monitorowanie stanu realizacji zlecenia Monitorowanie systemu wodno-kanalizacyjnego Obsługa klienta Optymalizacja procesów Edukacja i dostęp do informacji dla mieszkańców Inne (prosimy opisać poniżej)
P6. Proszę podać kilka konkretnych przykładów. (podsumowanie do 2 000 znaków)
System kanalizacji
P12. Jaki jest procent skanalizowania w obrębie Państwa samorządu? (proszę podać w procentach):
P13. Czy Państwa samorząd planuje, w ciągu najbliższych 2 lat, skorzystać z wymienionych poniżej programów finansowych w celu pozyskania środków na przedsięwzięcia inwestycyjne polegające na budowie lub rozbudowie systemów kanalizacji?
Fundusze unijne i norweskie Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW/ WFOŚiGW) Polskie Inwestycje Rozwojowe Pożyczki bankowe Partnerstwa publiczno-prywatne (PPP) Inne (proszę sprecyzować):
P14. Jeśli na terenie Państwa samorządu zostały wprowadzone innowacyjne rozwiązania dot. systemów kanalizacji (nowoczesne elementy sieci, nowatorskie rozwiązania oczyszczalni ścieków...), prosimy o szczegółowy opis technologii i udokumentowanie stopnia ich innowacyjności. (podsumowanie do 2 000 znaków)
Udział mieszkańców
P15. Czy prowadzone są działania edukacyjne służące podnoszeniu świadomości mieszkańców w celu skuteczniejszego wdrożenia systemu gospodarki odpadami komunalnymi (między innymi zachęty do segregowania śmieci, zniechęcanie do wyrzucania odpadów „na dziko” itp.), prosimy o szczegółowy opis (typ działań, grupy docelowe, środki i rezultaty). (podsumowanie do 2 000 znaków)
Zapobieganie powstawaniu odpadów
P16. Czy Państwa samorząd prowadzi działania mające na celu przeciwdziałanie powstawaniu odpadów? Jeśli tak, jakie? (podsumowanie do 2 000 znaków)
Wnioski
P17. Proszę opisać projekt z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi wdrożony w Państwa gminie/związku międzygminnym, który Państwa najbardziej usatysfakcjonował (podsumowanie do 2 000 znaków– odpowiedź na to pytanie może być wysłana także osobno i w trakcie konkursu w celu opublikowania tekstu na stronie https://www.eco-miasto.pl jako przykładu dobrej praktyki).
+ Mogą Państwo załączyć prezentację projektu w wersji PDF, PowerPoint lub Word, maksymalna wielkość: 1MB
(Jeśli chcieliby Państwo przesłać większe pliki, prosimy o przesłanie ich w osobnym mailu, na adres ecomiasto@gmail.com, z zaznaczeniem nazwy miasta i kategorii konkursowej)
P18. Proszę opisać najważniejszy plan z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi, jaki powinien być wdrożony, w ciągu najbliższych dwóch lat, w Państwa gminie/związku międzygminnym (podsumowanie do 2 000 znaków)
+ Mogą Państwo załączyć prezentację projektu w wersji PDF, PowerPoint lub Word, maksymalna wielkość: 1MB
(Jeśli chcieliby Państwo przesłać większe pliki, prosimy o przesłanie ich w osobnym mailu, na adres ecomiasto@gmail.com, z zaznaczeniem nazwy miasta i kategorii konkursowej)
Niniejszym oświadczam, że zapoznałem/-am się z treścią Regulaminu Konkursu ECO-MIASTO dostępnego na stronie internetowej https://www.eco-miasto.pl i akceptuję jego postanowienia.
Ponadto, wypełniając i przesyłając niniejszy formularz zgłoszenia udziału w Konkursie ECO-MIASTO potwierdzam, że jestem upoważniony/-a do zgłoszenia mojej gminy/związku międzygminnego do Konkursu ECO-MIASTO.