Lepsze przestrzenie miejskie. Inspiracje z Francji

Zapraszamy na webinar Eco-Miasta poświęcony kwestii tworzenia przyjaznych dla ludzi i środowiska obszarów miejskich. To, gdzie i w jaki sposób budujemy, ma istotny wpływ na stan lokalnego środowiska oraz jakość naszego życia. Przemyślane inwestycje, uwzględniające dobre planowanie przestrzenne, efektywne stosowanie surowców i dawanie im drugiego życia– to wszystko kwestie, w których łączą się ze sobą środowiskowe, społeczne i gospodarcze aspekty zrównoważonego rozwoju. Wyzwaniom tym poświęcimy szczególną uwagę w trakcie spotkania.

W wydarzeniu udział wezmą:

• Frédéric Billet, ambasador Francji w Polsce
  • Maria Andrzejewska, dyrektor generalna Centrum UNEP/GRID-Warszawa
  • Bartłomiej Kozek, Centrum UNEP/GRID-Warszawa
  • Nicolas Gravit, dyrektor, Eiffage Aménagement
  • François Dapilly,Project Manager z zakresu innowacji i zrównoważonego rozwoju, Eiffage
  • Ghislain Casimiro, reprezentant miasta Châtenay-Malabry

Webinary Eco-Miasta stawiają sobie za cel informowanie o najważniejszych wyzwaniach, stojących przed (nie tylko) polskimi miastami oraz odpowiedziach, realizujących ideę zrównoważonego rozwoju w praktyce. Punktem wyjścia do realizowanych we współpracy z partnerami programu debat będą m.in. najważniejsze wydarzenia, dobre praktyki czy realizowane w miastach inwestycje, promujące przyjazne dla ludzi i środowiska miasta.

Spotkanie odbędzie się 10 czerwca od godziny 10:00 na platformie ZOOM. Link do spotkania otrzymają Państwo po rejestracji przez stronę: https://webinar.gridw.pl/10062022-eco-miasto