Podsumowanie 9. edycji programu Eco-Miasto – publikacja “Nadzieja w czasach niepewności”

Rok 2022 był trudny, gdy już nauczyliśmy się funkcjonować w nowej pandemicznej rzeczywistości, za naszą wschodnią granicą wybuchł konflikt zbrojny, a większość z nas zaangażowała się w pomoc tym, których on dotknął. Przedstawiciele samorządów choć sami zaangażowani byli w niesienie pomocy, wciąż pracują nad transformacją swoich małych ojczyzn w kierunku bardziej zielonych, przyjaznych mieszkańcom miast. 9. edycja projektu pokazała, że zielona rewolucja w polskich miastach jest już nie do zatrzymania i rozlewa się po całej Polsce.

Przedstawiamy Państwu publikację, w której staraliśmy się w czasach kryzysu z jakim się mierzymy, zasiać ziarna nadziei i pokazać, że przyszłość polskich miast może być zrównoważona. W opracowaniu znalazły się teksty eksperckie analizujące obecną sytuację, inspirujące przykłady dobrych praktyk, a także wypowiedzi przedstawicieli samorządów na temat tego, jakie działania planują w kolejnych latach.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z publikacją, inspirowania się przykładami zrównoważonych praktyk miejskich z Polski i Francji i szerzenie idei zrównoważonego rozwoju.

Może Ci się również spodoba