Termin zgłoszeń do 9 edycji konkursu Eco-miasto przedłużony!

Trwa 9 edycja ogólnopolskiego projektu Eco-Miasto, którego celem jest popularyzowanie idei zrównoważonego rozwoju miast. Termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do 30 czerwca br.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie polskie miasta i związki gminne, niezależne od wielkości. Zgłoszenia konkursowe rozpatrywane są dla miejscowości powyżej i poniżej 100 tys. mieszkańców, w pięciu kategoriach:

• Gospodarka wodna;
  • Odpady, gospodarka o obiegu zamkniętym;
  • Zieleń miejska, zielono-błękitna infrastruktura;
  • Zrównoważona mobilność;
  • Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii.

Konkurs został zainicjowany w 2013 roku i od tego czasu stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych wśród jednostek samorządu terytorialnego inicjatyw związanych z ochroną środowiska i propagowaniem rozwiązań ekologicznych.
W ostatniej 9 edycji konkursu, organizowanej w roku 2021, udział wzięły 24 miasta z ponad 10-ciu województw. Na stronie projektu znaleźć można informacje o wszystkich nagrodzonych projektach. Aplikacje w konkursie składają JST, które podejmują szczególnie działania na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu ośrodków miejskich na środowisko.

Projekt Eco-Miasto to nie tylko konkurs, to także platforma wymiany doświadczeń i międzynarodowa konferencja wieńcząca wydarzenie. Podczas dotychczasowych seminariów i warsztatów, przedstawiciele samorządów mieli okazję do wymiany doświadczeń z przedstawicielami francuskich instytucji, miast i gmin.