V dzień Konferencji Eco-Miasto 2020. Energia Zmian. Tematem przewodnim – zmiany klimatu

Międzynarodowa Konferencja Eco-Miasto 2020. Energia zmian – Dzień V – 25 września – KLIMAT

Piątego dnia Międzynarodowej Konferencji Eco-Miasto 2020. Energia Zmian odbędą się odbędą się dwa panele dyskusyjne, prowadzone w formule on-line za pomocą aplikacji Zoom.

Jakie tematy zostaną poruszone?

Tydzień z Eco-Miastem zakończymy tematem zmian klimatycznych. Już dziś są one odczuwalne na każdym szczeblu – od globalnego po lokalny. Nasi goście podzielą się swoją perspektywą jak wprowadzać konkretne rozwiązania do życia społeczności miejskiej. Pokażemy, że działania na rzecz klimatu są ekonomicznie wykonalne i przynoszą wymierne korzyści. W kolejnej dyskusji pochylimy się nad różnicami w gotowości i potencjale poszczególnych miast w Polsce w kontekście przechodzenia do stanu neutralności klimatycznej. Zastanowimy się jakie narzędzia, ogólnokrajowe regulacje i strategiczne plany rozwoju mogą być w tym pomocne.

Nasze tygodniowe spotkania online zakończy praktyczny warsztat specjalistyczny poświęcony finansowaniu przyjaznych dla środowiska inwestycji w wielorodzinnym budownictwie mieszkaniowym, dedykowany m.in. wspólnotom mieszkaniowym.

Plan dnia:

12.30 – Zmiany klimatu na szczeblu lokalnym