Webinar Eco-Miasta: Strefy czystego transportu – wyzwania i rozwiązania

Już 15 września na platformie ZOOM odbędzie się kolejny webinar organizowany w ramach Programu Eco-Miasto. Tym razem – wspólnie z Renault Polska- będziemy rozmawiali nt. zrównoważonej mobilności.

Świadomość generowanych przez dotychczasowe wzorce mobilności zanieczyszczeń to jedno – działania, które pozwolą nam przejść w stronę konkretnych, przyjaznych dla ludzi i środowiska rozwiązań, oprócz realnych korzyści, potrafią budzić pewne obawy. Przykładem mogą być działania na rzecz zwężania ulic czy wprowadzanie stref czystego transportu, gdzie urzędnicy stykają się z obawami lokalnych przedsiębiorców o zakłócenia w funkcjonowaniu ich lokalnego biznesu.

Jak można odpowiedzieć na te obawy? Elementem całościowej układanki może być poszerzanie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych czy upowszechnianie się alternatywnych metod dostarczania towarów i usług na tzw. ostatniej mili. Tworzenie warunków do rozwijania alternatywnych, bardziej przyjaznych dla środowiska wzorców mobilności, będzie zadaniem nas wszystkich. W trakcie webinaru porozmawiamy o tym, w jaki sposób może być realizowane w praktyce.

Program i rejestracja dostępne są TUTAJ. Zapraszamy do udziału!

Może Ci się również spodoba