[WIDEO] Zobacz film z inauguracji 8. edycji projektu Eco-Miasto

Zapraszamy do obejrzenia zapisu ze spotkania inaugurującego tegoroczną edycję projektu Eco-Miasto, w tym serię warsztatów i spotkań skupionych wokół jednego celu – budowy zrównoważonych, niskoemisyjnych miast przyjaznych człowiekowi.

Dziękujemy uczestnikom debaty, współorganizatorom i partnerom projektu Eco-Miasto 2021.

Do 15 czerwca br. wszystkie polskie miasta i związki gminne, które wpisały w swoją politykę ambitne działania w jednej lub kilku kategoriach konkursowych, mogą zgłaszać swój udział w projekcie. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w zakładce Formularze.

Każde zwycięskie miasto otrzyma tytuł Eco-Miasta oraz label 8. edycji Eco-Miasta wraz z możliwością posługiwania się nim we wszelkich swoich kanałach i materiałach promocyjnych. Wszyscy kandydaci mają także szansę na otrzymanie nagród specjalnych, dzięki zaangażowaniu BNP Paribas, Nhood Polska/Ceetrus, Renault Polska i Fundacji Veolia, będących partnerami strategicznymi projektu. Ponadto najciekawsze zgłoszenia zostaną opublikowane na stronie projektu, w publikacjach konferencyjnych, w zakładce Teraz Samorząd w dzienniku Teraz Środowisko oraz w mediach społecznościowych.

Projekt wspierają rządowe instytucje kluczowe w polskiej polityce ochrony środowiska. Tegoroczna, 8. edycja projektu została objęta patronatem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Infrastruktury.

Może Ci się również spodoba