projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce

Zrównoważona mobilność miejska to ważny i aktualny temat w kontekście idei współczesnego, zrównoważonego  rozwoju. Oznacza podejście miast do transportu i przemieszczania się w sposób, który pozwoli zminimalizować negatywne skutki dla środowiska, społeczeństwa i gospodarki, jednocześnie zapewniając wygodne i efektywne metody podróżowania w mieście.

Głównym celem zrównoważonej mobilności jest bowiem zredukowanie negatywnego wpływu transportu na zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, zużycie energii i zatłoczenie miejskie. Koncepcja zrównoważonej mobilności miejskiej szeroko promuje inwestowanie w sieć publicznego bezemisyjnego transportu, taką jak tramwaje, autobusy, metro, pociągi, tworzenie bezpiecznych i przyjaznych przestrzeni dla pieszych i rowerzystów, przesiadkę na pojazdy elektryczne, carpooling i carsharing, wykorzystywanie nowoczesnych technologii, takich jak inteligentne systemy zarządzania ruchem, aplikacje mobilne, inteligentne parkingi, które pomagają zwiększyć efektywność systemów transportowych.

Podczas webinaru nasi Eksperci wyjaśnią czym różni się zrównoważona mobilność miejska od tradycyjnego transportu, przedstawią interesujące przykłady zastosowania nowoczesnych i bezemisyjnych rozwiązań transportowych w miastach polskich i francuskich oraz wyjaśnią czym jest i dlaczego każde miasto powinno posiadać „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej” (ang. Sustainable Urban Mobility Plan).

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze wszystkie zainteresowane samorządy oraz przedsiębiorców. Webinar odbędzie się w dniu 19.09.2023 r. o godz. 10.00 na platformie ZOOM. Formularz do rejestracji (link)

Przeczytaj również

11.10.2023

Przyjazne miasta receptą na trudne czasy—podsumowujemy 10. edycję programu Eco-Miasto

Dobiegła końca 10. jubileuszowa edycja programu Eco-Miasto zorganizowana pod hasłem „Miasta. Ludzie. Przyszłość.”.
11.10.2023

Nagrody dla samorządów — finał 10. edycji konkursu Eco-Miasto

Zwieńczeniem jubileuszu 10-lecia była ceremonia ogłoszenia zwycięzców 10. edycji konkursu Eco-Miasto.
26.09.2023

Za nami webinar nt. zrównoważonego transportu miejskiego

19 września w ramach europejskiego tygodnia zrównoważonego transportu, zorganizowaliśmy we współpracy z Partnerem Strategicznym Renault webinar nt.
21.07.2023

Rusza rejestracja na Konferencję Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie. Przyszłość.

10 października 2023 r. w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się Konferencja Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie.
06.07.2023

Foresight dla zrównoważonych miast

5 lipca w ramach cyklu webinarów Eco-Miasto obyło się spotkanie, podczas którego skupiliśmy się na dyskusji nt.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2013-2024