projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce

Zrównoważona mobilność miejska to ważny i aktualny temat w kontekście idei współczesnego, zrównoważonego  rozwoju. Oznacza podejście miast do transportu i przemieszczania się w sposób, który pozwoli zminimalizować negatywne skutki dla środowiska, społeczeństwa i gospodarki, jednocześnie zapewniając wygodne i efektywne metody podróżowania w mieście.

Głównym celem zrównoważonej mobilności jest bowiem zredukowanie negatywnego wpływu transportu na zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, zużycie energii i zatłoczenie miejskie. Koncepcja zrównoważonej mobilności miejskiej szeroko promuje inwestowanie w sieć publicznego bezemisyjnego transportu, taką jak tramwaje, autobusy, metro, pociągi, tworzenie bezpiecznych i przyjaznych przestrzeni dla pieszych i rowerzystów, przesiadkę na pojazdy elektryczne, carpooling i carsharing, wykorzystywanie nowoczesnych technologii, takich jak inteligentne systemy zarządzania ruchem, aplikacje mobilne, inteligentne parkingi, które pomagają zwiększyć efektywność systemów transportowych.

Podczas webinaru nasi Eksperci wyjaśnią czym różni się zrównoważona mobilność miejska od tradycyjnego transportu, przedstawią interesujące przykłady zastosowania nowoczesnych i bezemisyjnych rozwiązań transportowych w miastach polskich i francuskich oraz wyjaśnią czym jest i dlaczego każde miasto powinno posiadać „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej” (ang. Sustainable Urban Mobility Plan).

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze wszystkie zainteresowane samorządy oraz przedsiębiorców. Webinar odbędzie się w dniu 19.09.2023 r. o godz. 10.00 na platformie ZOOM. Formularz do rejestracji (link)

Przeczytaj również

09.07.2024

Warsztaty ze zrównoważonej mobilności w Gdyni

Ambasada Francji w Polsce i UNEP/GRID-Warszawa, we współpracy z partnerem strategicznym Renault Group, zorganizowały warsztat w ramach realizowanego p…
26.06.2024

Szansa dla polskich miast - przedłużony termin zgłoszeń do konkursu Eco-Miasto 2024!

Ze względu na wiele próśb ze strony samorządów, mając na uwadze wyzwania związane z okresem urlopowym, termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu Eco-Mi…
04.06.2024

Zapraszamy miasta do udziału w 11. edycji Eco-Miasto!

Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID Warszawa zapraszają wszystkie polskie miasta i samorządy do udziału w 11.
29.05.2024

Za nami I-szy webinar 11. edycji Programu Eco-Miasto nt. Budowanie miejskiej rezyliencji: wyzwania i rozwiązania

W dniu 28 maja br. bo godz. 10.00 na platformie ZOOM odbyło się webinarium pt.
22.04.2024

Miasta - czekamy na Wasze zgłoszenia! Ruszyła 11. edycja konkursu Eco-miasto

Od przeszło 10 lat towarzyszymy polskim miastom, wspierając je w dążeniu do nowoczesności w harmonii z naturą.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2013-2024