Już 24 października w Centrum Nauki Kopernik kolejna odsłona wydarzenia o miastach i dla miast. Jak co roku wraz z przedstawicielami samorządów, ekspertami oraz przedsiębiorcami stworzymy platformę wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w temacie rozwoju współczesnych miast.

W tym roku skupimy się na miejskiej rezyliencji, czyli zdolności adaptowania się do zmieniających się okoliczności. Podejmowane tematy będą próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak należy kształtować polskie miasta, aby były zdolne do adaptacji i utrzymania zrównoważonego kierunku rozwoju, w obliczu wyzwań środowiskowych i skutków zmian klimatu, mając ciągle na uwadze mieszkańców i ich poziom życia.

Konferencja prowadzona będzie w języku polskim i francuskim.

Do zobaczenia

Przeczytaj również

08.05.2025

Zapraszamy miasta do 12. edycji konkursu Eco-Miasto!

7 maja ruszył nabór do kolejnej edycji prestiżowego konkursu Eco-Miasto 2025, który od ponad dekady promuje najlepsze praktyki polskich samorządów w z…
24.04.2025

Rusza 12. edycja programu Eco-Miasto!

W obliczu zmiany klimatu miasta muszą podjąć zdecydowane działania, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim mieszkańcom – muszą się adaptować.
20.03.2025

„W kierunku miejskiej rezyliencji”. Nowa publikacja Eco-Miasto

Miasto to coś więcej niż tylko przestrzeń. To żywy organizm, który pulsuje energią swoich mieszkańców, firm i instytucji.
14.01.2025

Rola bioróżnorodności w ekosystemach miejskich

Miasta – pomimo stali i betonu, tłumów i ruchu ulicznego – mogą być uznane za ekosystemy, a ich stan głęboko wpływa na jakość naszego życia.
13.01.2025

Energia dla przyszłości: efektywność energetyczna jako klucz   do zrównoważonego rozwoju miast

W obliczu kryzysu klimatycznego i energetycznego, jak i obowiązujących przepisów, dążenie do efektywności energetycznej – a więc do zmniejszenia zużyc…

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2017-2025