Jakim problemom środowiskowym muszą stawić czoła samorządowcy? Trendy, ale i przykłady mierzenia się z lokalnymi wyzwaniami przedstawia publikacja, przygotowana na potrzeby międzynarodowej konferencji “Eco-Miasto 2020. Energia zmian“.

Publikacja powstała w wyjątkowych warunkach – w roku, w którym epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 ożywiła dyskusję o przyszłości dotychczasowych wzorców produkcji, konsumpcji i miejskiego życia. W przeglądzie, przygotowanym na potrzeby międzynarodowej konferencji Eco-Miasto 2020. Energia Zmian znaleźć można materiały, przygotowane przez organizatorów i partnerów projektu z sektora samorządowego, społecznego i biznesowego. Publikacja gromadzi dotychczasowe doświadczenia podmiotów, zaangażowanych w promowanie wizji miast, kierujących się zasadami zrównoważonego rozwoju. Pokazuje również jej praktyczną realizację w polskich miastach. Wśród poruszonych w niej tematów nie zabrakło kwestii, związanych ze zrównoważoną mobilnością, efektywnością energetyczną, gospodarką wodną i odpadową czy troską o obszary zielone.

Ważną rolę odgrywa w niej również głos samorządowców, odpowiedzialnych za praktyczną realizację polityki miejskiej w Polsce. Zapraszamy do czerpania z doświadczeń podmiotów zaangażowanych w promowanie zrównoważonego rozwoju miast.

Spis treści:

• Wyzwania mobilizują miasta do zmian
  • Miasta patrzące w przyszłość
  • Projekt Eco-Miasto
  • Geoportal Eco-Miasto
  • Dobre praktyki miast
    • Gdynia: Miasto racjonalnie wykorzystujące energię
    • Olsztyn: Tramwaje powróciły na ulice
    • Białystok: Aplikcja pomaga utrzymać porządek w mieście
    • Lublin: Kompleksowa modernizacja sieci wodno-kanalizacyjnej
    • Słupsk: Zmiany od podwórka
  • Zwycięzcy i laureaci 2013-2018
  • Dobre praktyki firm:
    • BNP Paribas
    • Ceetrus
    • Fundacja Veolia Polska
    • Renault
  • Partnerstwo SDGs Razem dla Środowiska

Publikacja powstała przy współpracy z Ambasadą Francji w Polsce, Centrum UNEP/Grid-Warszawa, Teraz Środowisko, Szkołą Liderów, BNP Paribas Bank Polska, Ceetrus Polska, Fundacją Veolia Polska, Renault.

Organizatorzy 7. edycji Eco-Miasto: Ambasada Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa; współorganizator: Teraz Środowisko; partnerzy strategiczni: BNP Paribas Bank Polska, Ceetrus Polska, Fundacja Veolia Polska, Renault; współorganizator konferencji Eco-Miasto: Miasto st Warszawa; partnerzy konferencji Eco-Miasto: URBACT, Deloitte, Szkoła Liderów; partnerzy medialni: Portal Samorządowy, Wspólnota; agencja PR: PROPSY; współpraca redakcyjna: RMF Classic.

Patronat: Ministerstwo Klimatu, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Infrastruktury, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Związek Miast Polskich.

Aby pobrać dokument, proszę podać swój adres email.

Podanie adresu e-mail oznacza zgodę na subskrypcję Newslettera Eco-Miasto oraz akceptację regulaminu.

Poznaj również

• Innowacyjne Eco-Miasto 2018. Publikacja dla uczestników konferencji.
  • Podsumowanie 10. edycji programu Eco-Miasto – publikacja
  • Przewodnik dobrych praktyk Eco-Miasto
  • Eco-miasto 2021. Zielona odbudowa
  • Podsumowanie 9. edycji programu Eco-Miasto – publikacja “Nadzieja w czasach niepewności”
  • Innowacyjne Eco-Miasto 2018. Publikacja dla uczestników konferencji.
  • Podsumowanie 10. edycji programu Eco-Miasto – publikacja
  • Przewodnik dobrych praktyk Eco-Miasto