projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce

Głównym celem Konkursu jest promowanie wdrożonych w miastach rozwiązań i inwestycji, które prowadzą do sukcesywnego podnoszenia jakości życia mieszkańców, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi ekologicznej i z uwzględnieniem potrzeb przyszłych pokoleń.

Uczestnicy Konkursu mogą rywalizować w 4 kategoriach:

1. Odpady, gospodarka o obiegu zamkniętym;
  2. Zielono-błękitna infrastruktura;
  3. Zrównoważona mobilność;
  4. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i jakość powietrza.

Do Konkursu, w którym uczestnictwo nie wiąże się z żadnymi opłatami, zgłaszać się mogą gminy miejskie i miejsko-wiejskie, w tym miasta na prawach powiatu oraz związki międzygminne. Laureaci zostaną wyłonieni oddzielnie spośród miast poniżej, jak i powyżej 100 tysięcy mieszkańców, podczas uroczystej Gali zaplanowanej na dzień 10 października 2023r. w Warszawie.

Warunkiem udziału w tej prestiżowej rywalizacji jest wypełnienie zgłoszenia i przesłanie za pomocą dostępnego na stronie formularza online (zakładka KONKURS). Konkurs został przedłużony i potrwa do dnia 20 czerwca 2023 r.

Otrzymanie statuetki Eco-Miasto to ogromne wyróżnienie, ale również docenienie wysiłków miast w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. To także dowód na to jak wielką świadomością ekologiczną wykazują się włodarze miast, którzy w myśl solidarności międzypokoleniowej już dziś priorytetowo traktują rozwiązania, które służyć będą teraźniejszym i przyszłym mieszkańcom.

Zapraszamy miasta do zgłaszania się do Konkursu i tym samym próbę uzyskania prestiżowego tytułu „Eco-Miasta”.

Przeczytaj również

11.10.2023

Przyjazne miasta receptą na trudne czasy—podsumowujemy 10. edycję programu Eco-Miasto

Dobiegła końca 10. jubileuszowa edycja programu Eco-Miasto zorganizowana pod hasłem „Miasta. Ludzie. Przyszłość.”.
11.10.2023

Nagrody dla samorządów — finał 10. edycji konkursu Eco-Miasto

Zwieńczeniem jubileuszu 10-lecia była ceremonia ogłoszenia zwycięzców 10. edycji konkursu Eco-Miasto.
26.09.2023

Za nami webinar nt. zrównoważonego transportu miejskiego

19 września w ramach europejskiego tygodnia zrównoważonego transportu, zorganizowaliśmy we współpracy z Partnerem Strategicznym Renault webinar nt.
28.08.2023

Już 19 września webinar nt. Zrównoważonej mobilności miejskiej

Zrównoważona mobilność miejska to ważny i aktualny temat w kontekście idei współczesnego, zrównoważonego  rozwoju.
21.07.2023

Rusza rejestracja na Konferencję Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie. Przyszłość.

10 października 2023 r. w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się Konferencja Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu