projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce

19 maja w ramach Programu Eco-Miasto odbyły się pierwsze warsztaty stacjonarne pt. Mozaika Klimatyczna, organizowane we współpracy z Fundacją Veolia Polska.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Partnerstwa dla Klimatu, Partnerstwa Razem dla Środowiska, m.st. Warszawa oraz Partnerzy Programu Eco-Miasto. Warsztaty Mozaiki Klimatycznej to interaktywne spotkanie poświęcone problematyce zmian klimatu, oparte na wiedzy naukowej pochodzącej z raportów Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ, IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change, IPCC). Raporty, sporządzone przez naukowców z całego świata, stanowią podsumowanie najnowszych wyników badań odnoszących się do aktualnej sytuacji klimatycznej na Ziemi. Naukowcy zwracają w nich szczególną uwagę na to, że skutki zmian klimatu to nie tylko zagrożenie dla ekosystemów, planety, infrastruktury czy rolnictwa. To również niebezpieczeństwo dla zdrowia fizycznego i psychicznego ludzi na całym świecie. Eksperci są przekonani, że mamy coraz mniej czasu. Jeżeli nie zaczniemy działać już dziś, wkrótce okaże się, że jest już za późno.

Podczas przeprowadzonego warsztatu uczestnicy współpracowali ze sobą w taki sposób, aby stworzyć mozaikę obrazującą przyczyny i skutki zmian klimatycznych. Nad warsztatem czuwała moderatorka – Katarzyna Udrycka. Wydarzenie odbyło się w pawilonie edukacyjnym Kamień, należącym do m.st. Warszawa.

Pełna treść raportu dostępna jest na stronie IPCC.

Przeczytaj również

18.05.2023

Przedłużenie terminu konkursu Eco-Miasto

Głównym celem Konkursu jest promowanie wdrożonych w miastach rozwiązań i inwestycji, które prowadzą do sukcesywnego podnoszenia jakości życia mieszkań…
17.05.2023

Spotkanie Partnerów Eco-Miasta w Ambasadzie Francji

We wtorek, 16 maja w Ambasadzie Francji w Warszawie odbyło się wspólne śniadanie partnerów jubileuszowej, X. edycji Programu Eco-Miasto 2023.
25.04.2023

"Moc naszych miast" kompendium wiedzy dotyczące zrównoważonego rozwoju miast

Przestrzeń, energia, woda, transport, drugi obieg - to główne tematy, wokół których koncentrują się inspirujące teksty ekspertek i ekspertów od zrówno…
19.04.2023

Save the date – świętuj z nami 10 lat programu Eco-Miasto podczas jesiennej konferencji!

Już 10 października 2023 r. odbędzie się w Warszawie konferencja „Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie. Przyszłość.”.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2023