Przedstawiamy Państwu publikację, która podsumowuje 10. edycję naszego programu Eco-Miasto, będącą zarazem zbiorem ciekawych i aktualnych artykułów omawiających różne aspekty zrównoważonego rozwoju miast w dzisiejszych czasach. Analizując trendy, inspirując się doświadczeniami ze świata, wykorzystując wiedzę na temat skutków zmiany klimatu i roli natury w adaptacji miast, a także zapoznając się z rolą sztucznej inteligencji w innowacyjnym podejściu do stających przed nami wyzwań, eksperci współpracujący z UNEP/GRID-Warszawa i Ambasadą Francji w Polsce przy programie Eco-Miasto, stworzyli pigułkę wiedzy dla każdego, komu nie jest obojętna przyszłośc miast.

Zrównoważony rozwój miast odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu naszej zrównoważonej przyszłości, a czynnik społeczny – oprócz aspektów gospodarczych czy środowiskowych – jest głównym elementem wpływającym na to, jak owy rozwój będzie przebiegał. - pisze we wprowadzeniu Maria Andrzejewska, dyrektor generalna UNEP/GRID-Warszawa.

Zapraszamy do lektury!

Aby pobrać dokument, proszę podać swój adres email.

Podanie adresu e-mail oznacza zgodę na subskrypcję Newslettera Eco-Miasto oraz akceptację regulaminu.

Poznaj również

• Innowacyjne Eco-Miasto 2018. Raport z konferencji.
  • Innowacyjne Eco-Miasto 2018. Publikacja dla uczestników konferencji.
  • Kompendium wiedzy na temat zrównoważonych miast
  • Przewodnik dobrych praktyk Eco-Miasto
  • Eco-Miasto 2020. Energia zmian
  • Innowacyjne Eco-Miasto 2018. Raport z konferencji.
  • Innowacyjne Eco-Miasto 2018. Publikacja dla uczestników konferencji.
  • Kompendium wiedzy na temat zrównoważonych miast
  • Przewodnik dobrych praktyk Eco-Miasto