IV dzień Konferencji Eco-Miasto 2020. Energia Zmian. W centrum dyskusji – gospodarka komunalna

Międzynarodowa Konferencja Eco-Miasto 2020. Energia zmian – Dzień IV – 24 września 2020 – GOSPODARKA

Czwartego dnia Międzynarodowej Konferencji Eco-Miasto 2020. Energia Zmian odbędą się dwa panele dyskusyjne oraz w warsztat dla przedstawicieli jednostek samorządów terytorialnych, prowadzonych w formule on-line za pomocą aplikacji Zoom.

Jakie tematy zostaną poruszone?

Pierwszy panel dotyczyć będzie zintegrowanej mobilności. Nasi eksperci rozmawiać będą o roli niskoemisyjnego transportu zbiorowego oraz indywidualnych decyzji mieszkańców miast. Porozmawiamy również o praktycznych aspektach projektowania metropolitalnych systemów transportowych i integracji środków transportu.
W drugiej części goście dyskutować będą o gospodarce odpadowej i dążeniach do gospodarki o obiegu zamkniętym. Poruszymy nadal kontrowersyjne dla wielu społeczności tematy segregacji odpadów oraz nowoczesne propozycje jak iść o krok dalej i tworzyć całościowe strategie, umożliwiające zachowanie wartości surowców w lokalnej gospodarce. Obok ogólnej wizji zmian, poruszone zostaną również tematy jak baza danych o odpadach czy kwestia rozszerzonej odpowiedzialności producenta.

Plan dnia:

12.30 – Zintegrowana mobilność lokalna