Kalety – (termo)modernizowane miasto

Farma fotowoltaiczna na dachu magistratu, mikroinstalacje dla mieszkańców i termomodernizacja budynków publicznych – to niektóre projekty zrealizowane w Kaletach. Na realizację wszystkich tych działań miasto skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne.

Dzięki umiejętnie pozyskiwanym funduszom zewnętrznym to niespełna dziewięciotysięczne miasto podejmuje warte miliony złotych projekty. Kalety, bo o nich mowa, już od paru lat inwestują w działania zmierzające do poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej oraz budowę instalacji odnawialnych źródeł energii.

Efektywny energetycznie urząd miasta

Jedną z największych zrealizowanych przez władze Kalet inwestycji jest projekt dotyczący głębokiej termomodernizacji budynku Urzędu Miejskiego wraz z wymianą źródeł ciepła i montażem kolektorów słonecznych. Dzięki zakończonej w kwietniu 2016 r. inwestycji ocieplonych zostało 1,8 tys. metrów kw. powierzchni budynku, zainstalowano kolektory słoneczne o łącznej powierzchni blisko 10 metrów kw., wymieniono ponadto stolarkę okienną i drzwiową oraz wewnętrzną instalację centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.).

Przeczytaj cały artykuł na Teraz Środowisko

Może Ci się również spodoba