Międzynarodowa Konferencja Eco-Miasto 2020

Konferencja „Eco-Miasto 2020. Energia Zmian”, a także wyłonienie zwycięzców 7. edycji konkursu Eco-Miasto, odbędzie się w dniach 21 – 25 września 2020 r.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w szeregu paneli dyskusyjnych, które dotyczyć będą zagadnień związanych m.in. z walką ze smogiem, współpracą z mieszkańcami, gospodarką o obiegu zamkniętym czy lokalnych strategiach energetycznych.

ZAPOWIEDŹ

Międzynarodowa Konferencja Eco-Miasto 2020. Energia Zmian:

• I DZIEŃ KONFERENCJI (21 września) – pierwszego dnia konferencji będą miały miejsce: przemówienie inauguracyjne oraz debaty wprowadzające na temat kryzysu klimatycznego oraz neutralności klimatycznej; zwieńczeniem pierwszego dnia będzie ceremonia przyznania nagród dla samorządów wyróżnionych w kategoriach konkursowych.
  • II DZIEŃ KONFERENCJI (22 września) – poruszone zostaną kwestie jakości powietrza i synergii między miejskimi politykami wobec smogu i klimatu, a także błękitno-zielonej infrastruktury miejskiej.
  • III DZIEŃ KONFERENCJI (23 września) – panel dyskusyjny skupiony będzie wokół miejskich kampanii budujących świadomość ekologiczną oraz odpowiedzialnego wykorzystanie danych publicznych i nowoczesnych metod partycypacji społecznej.
  • IV DZIEŃ KONFERENCJI (24 września) – zaproszeni paneliści dyskutować będą na temat efektywność miejskich i metropolitalnych systemów transportowych oraz gospodarki o obiegu zamkniętym.
  • V DZIEŃ KONFERENCJI (25 września) – omówione zostaną kwestie związane z efektywnością energetyczną i lokalnymi strategiami energetycznymi.

PROGRAM WYDARZENIA

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Transmisja online z pierwszego dnia konferencji dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych, bez potrzeby rejestracji. Transmisja na żywo z Centrum Nauki Kopernik dostępna będzie w języku polskim i angielskim.

Udział w panelach dyskusyjnych zaplanowanych na kolejne dni dostępny będzie po wcześniejszej rejestracji za pomocą aplikacji Zoom.

REJESTRACJA

Konferencja Eco-Miasto 2020. Energia zmian, organizowana jest we współpracy z Miastem st. Warszawa. Wydarzenie jest projektem realizowanym w Partnerstwie SDGs “Razem dla Środowiska” oraz dofinansowanym ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Konferencja objęta została patronatem Ministerstwa Klimatu, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Rozwoju, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Związku Miast Polskich.