projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce

Przestrzeń, energia, woda, transport, drugi obieg - to główne tematy, wokół których koncentrują się inspirujące teksty ekspertek i ekspertów od zrównoważonego rozwoju miast w publikacji "Moc naszych miast" od PZU Życie. 

To kompendium wiedzy na temat proekologicznych i prospołecznych rozwiązań, technologii i inicjatyw budujących bezpieczeństwo cywilizacyjne i poprawiających jakość życia ludzi dziś i w przyszłości. Znajdziemy tu wiele dobrych praktyk, rzeczywiście wdrożonych i sprawdzonych w różnych miastach na świecie i w Polsce.

Zgodnie z ideą programu Eco-Miasto, publikacja ma na celu wymianę doświadczeń i wiedzy, bez których nie byłaby możliwa współpraca nad naszym celem - planowaniem miast przyjaznych mieszkańcom, zielonych, zdrowych i odpornych na zmianę klimatu. 

We wstępie do publikacji Maria Andrzejewska pisze: "Projekt urbanistyczny uwzględniający stan środowiska ma dzisiaj kluczowe znaczenie dla wdrożenia idei inteligentnych miast. Uwzględnianie danych na temat ekosystemów oraz współpraca planistów z ekspertami ochrony środowiska, są niezbędne dla powodzenia tej wizji." 

Serdecznie polecamy tę lekturę.

Przeczytaj również

24.05.2023

Pierwsze warsztaty stacjonarne pt. Mozaika Klimatyczna za nami

19 maja w ramach Programu Eco-Miasto odbyły się pierwsze warsztaty stacjonarne pt.
18.05.2023

Przedłużenie terminu konkursu Eco-Miasto

Głównym celem Konkursu jest promowanie wdrożonych w miastach rozwiązań i inwestycji, które prowadzą do sukcesywnego podnoszenia jakości życia mieszkań…
17.05.2023

Spotkanie Partnerów Eco-Miasta w Ambasadzie Francji

We wtorek, 16 maja w Ambasadzie Francji w Warszawie odbyło się wspólne śniadanie partnerów jubileuszowej, X. edycji Programu Eco-Miasto 2023.
19.04.2023

Save the date – świętuj z nami 10 lat programu Eco-Miasto podczas jesiennej konferencji!

Już 10 października 2023 r. odbędzie się w Warszawie konferencja „Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie. Przyszłość.”.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2023