projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce

Już 10 października 2023 r. odbędzie się w Warszawie konferencja „Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie. Przyszłość.”. Konferencja jest kulminacyjnym momentem projektu Eco-Miasto, zainicjowanego przez Ambasadę Francji w Polsce, współorganizowanego przez Ambasadę i UNEP/GRID-Warszawa. Wydarzenie zaplanowane zostało jako spotkanie ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawicieli miast z Polski i zagranicy, przedstawicieli administracji centralnej, biznesu oraz organizacji pozarządowych i organizacji otoczenia biznesu. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, oraz dyskusja dotycząca wyzwań cywilizacyjnych towarzyszących rozwojowi miast. 

–  Podczas jubileuszowej edycji projektu skupimy się na dyskusji o tym, jak kształtować polskie miasta, aby stawały się przyjaznymi dla ludzi, posiadającymi doskonałe warunki do życia, pracy i rekreacji. Aby były ośrodkami, które sprostają wyzwaniom społecznym, środowiskowym i gospodarczym – tłumaczyła podczas inauguracji 10. Edycji Programu Maria Andrzejewska, dyrektor generalna UNEP/GRID-Warszawa. 

Tegoroczna edycja Eco-Miasto jest w dużym stopniu poświęcona miejscu obywateli w budowie i praktycznym życiu miasta. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Carlos Moreno, pionier w tematyce miast przyszłości.  

Zachęcamy do śledzenia social mediów i aktualności, gdzie już niebawem napiszemy więcej informacji o konferencji i rejestracji. 

Przeczytaj również

11.10.2023

Przyjazne miasta receptą na trudne czasy—podsumowujemy 10. edycję programu Eco-Miasto

Dobiegła końca 10. jubileuszowa edycja programu Eco-Miasto zorganizowana pod hasłem „Miasta. Ludzie. Przyszłość.”.
11.10.2023

Nagrody dla samorządów — finał 10. edycji konkursu Eco-Miasto

Zwieńczeniem jubileuszu 10-lecia była ceremonia ogłoszenia zwycięzców 10. edycji konkursu Eco-Miasto.
26.09.2023

Za nami webinar nt. zrównoważonego transportu miejskiego

19 września w ramach europejskiego tygodnia zrównoważonego transportu, zorganizowaliśmy we współpracy z Partnerem Strategicznym Renault webinar nt.
28.08.2023

Już 19 września webinar nt. Zrównoważonej mobilności miejskiej

Zrównoważona mobilność miejska to ważny i aktualny temat w kontekście idei współczesnego, zrównoważonego  rozwoju.
21.07.2023

Rusza rejestracja na Konferencję Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie. Przyszłość.

10 października 2023 r. w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się Konferencja Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2013-2024