projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce

Już 10 października 2023 r. odbędzie się w Warszawie konferencja „Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie. Przyszłość.”. Konferencja jest kulminacyjnym momentem projektu Eco-Miasto, zainicjowanego przez Ambasadę Francji w Polsce, współorganizowanego przez Ambasadę i UNEP/GRID-Warszawa. Wydarzenie zaplanowane zostało jako spotkanie ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawicieli miast z Polski i zagranicy, przedstawicieli administracji centralnej, biznesu oraz organizacji pozarządowych i organizacji otoczenia biznesu. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, oraz dyskusja dotycząca wyzwań cywilizacyjnych towarzyszących rozwojowi miast. 

–  Podczas jubileuszowej edycji projektu skupimy się na dyskusji o tym, jak kształtować polskie miasta, aby stawały się przyjaznymi dla ludzi, posiadającymi doskonałe warunki do życia, pracy i rekreacji. Aby były ośrodkami, które sprostają wyzwaniom społecznym, środowiskowym i gospodarczym – tłumaczyła podczas inauguracji 10. Edycji Programu Maria Andrzejewska, dyrektor generalna UNEP/GRID-Warszawa. 

Tegoroczna edycja Eco-Miasto jest w dużym stopniu poświęcona miejscu obywateli w budowie i praktycznym życiu miasta. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Carlos Moreno, pionier w tematyce miast przyszłości.  

Zachęcamy do śledzenia social mediów i aktualności, gdzie już niebawem napiszemy więcej informacji o konferencji i rejestracji. 

Przeczytaj również

24.05.2023

Pierwsze warsztaty stacjonarne pt. Mozaika Klimatyczna za nami

19 maja w ramach Programu Eco-Miasto odbyły się pierwsze warsztaty stacjonarne pt.
18.05.2023

Przedłużenie terminu konkursu Eco-Miasto

Głównym celem Konkursu jest promowanie wdrożonych w miastach rozwiązań i inwestycji, które prowadzą do sukcesywnego podnoszenia jakości życia mieszkań…
17.05.2023

Spotkanie Partnerów Eco-Miasta w Ambasadzie Francji

We wtorek, 16 maja w Ambasadzie Francji w Warszawie odbyło się wspólne śniadanie partnerów jubileuszowej, X. edycji Programu Eco-Miasto 2023.
25.04.2023

"Moc naszych miast" kompendium wiedzy dotyczące zrównoważonego rozwoju miast

Przestrzeń, energia, woda, transport, drugi obieg - to główne tematy, wokół których koncentrują się inspirujące teksty ekspertek i ekspertów od zrówno…

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2023