projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce

W dniu 21 czerwca odbył się webinar pt. Zastosowanie Internetu Rzeczy (IoT), Sztucznej Inteligencji (AI) oraz Big Data w miastach, zorganizowany przez UNEP/GRID – Warszawa, we współpracy z Ambasadą Francji oraz Grupą PZU.

Głównym celem webinaru, skierowanego do samorządów, było przybliżenie uczestnikom tematyki związanej z zastosowaniem nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych w kontekście zrównoważonego rozwoju miast. Takie technologie jak przykładowo inteligentne zarządzanie energią, oświetleniem, transportem, odpadami, bezpieczeństwem publicznym czy instalacje różnego rodzaju czujników w zdecydowanym stopniu przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców, optymalizacji zasobów miejskich i efektywnego zarządzania miastem. Dzięki zaawansowanym algorytmom z wielkich zbiorów danych, współczesne miasta, mogą wydobywać informacje, które pozwalają im na odkrywanie nieznanych dotąd zależności, poprawiać jakość i trafność podejmowanych decyzji, a także rozwijać nowe produkty i usługi publiczne, które w dużo większym stopniu są lepiej dopasowane do aktualnych potrzeb mieszkańców.

Uczestnikom spotkania zaprezentowane zostały zarówno teoretyczne rozważania, jak i praktyczne rozwiązania wdrożone w miastach, oparte na Internecie rzeczy, sztucznej inteligencji czy Big Data. Dobre praktyki w tym zakresie przedstawili przedstawiciele PZU LAB S.A. oraz takich miast jak: Poznań, Kielce, Gdańsk oraz Nicea.

Przeczytaj również

26.09.2023

Za nami webinar nt. zrównoważonego transportu miejskiego

19 września w ramach europejskiego tygodnia zrównoważonego transportu, zorganizowaliśmy we współpracy z Partnerem Strategicznym Renault webinar nt.
28.08.2023

Już 19 września webinar nt. Zrównoważonej mobilności miejskiej

Zrównoważona mobilność miejska to ważny i aktualny temat w kontekście idei współczesnego, zrównoważonego  rozwoju.
21.07.2023

Rusza rejestracja na Konferencję Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie. Przyszłość.

10 października 2023 r. w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się Konferencja Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie.
06.07.2023

Foresight dla zrównoważonych miast

5 lipca w ramach cyklu webinarów Eco-Miasto obyło się spotkanie, podczas którego skupiliśmy się na dyskusji nt.
20.06.2023

Nowy termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Eco-Miasto

Pragniemy poinformować, iż w odpowiedzi na liczne prośby ze strony miast, termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu „Eco-Miasto” został wyedłużony.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2013-2023