projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce

Pragniemy poinformować, iż w odpowiedzi na liczne prośby ze strony miast, termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu „Eco-Miasto” został wyedłużony.

Decyzja o wydłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń do konkursu została podjęta z uwzględnieniem licznych wniosków i próśb otrzymanych od miast, które wyraziły swoje zainteresowanie udziałem w konkursie.

Nowy termin przesyłania formularzy online (zakładka KONKURS) w ramach konkursu „Eco-Miasto” to 30 czerwca 2023r. Mamy nadzieję, że dzięki wydłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń, zapewniamy uczciwą i równą szansę wszystkim aplikującym do konkursu miastom,na zaprezentowanie swoich innowacyjnych, służących zrównoważonemu rozwojowi i ochronie środowiska w miastach, rozwiązań.

Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim miastom za entuzjazm i zainteresowanie inicjatywy Eco-Miasto. Państwa aktywne w niej uczestnictwo odgrywa kluczową rolę w tworzeniu bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości dla wszystkich. Czekamy z niecierpliwością na Państwa zgłoszenia!

Przypominamy jednocześnie, że głównym celem konkursu jest promowanie wdrożonych w miastach rozwiązań i inwestycji, które prowadzą do sukcesywnego podnoszenia jakości życia mieszkańców, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi ekologicznej i uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń.

Uczestnicy Konkursu mogą rywalizować i zgłaszać swoje projekty w 4 kategoriach:

1. Odpady, gospodarka o obiegu zamkniętym;
  2. Zielono-błękitna infrastruktura;
  3. Zrównoważona mobilność;
  4. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i jakość powietrza.

Do Konkursu, w którym uczestnictwo nie wiąże się z żadnymi opłatami, zgłaszać się mogą gminy miejskie i miejsko-wiejskie, w tym miasta na prawach powiatu oraz związki międzygminne. Laureaci zostaną wyłonieni oddzielnie spośród miast poniżej, jak i powyżej 100 tysięcy mieszkańców, podczas uroczystej Gali zaplanowanej na dzień 10 października 2023r. w Warszawie.

Zapraszamy miasta do zgłaszania się do Konkursu i tym samym próbę uzyskania prestiżowego tytułu „Eco-Miasta”.

Przeczytaj również

26.09.2023

Za nami webinar nt. zrównoważonego transportu miejskiego

19 września w ramach europejskiego tygodnia zrównoważonego transportu, zorganizowaliśmy we współpracy z Partnerem Strategicznym Renault webinar nt.
28.08.2023

Już 19 września webinar nt. Zrównoważonej mobilności miejskiej

Zrównoważona mobilność miejska to ważny i aktualny temat w kontekście idei współczesnego, zrównoważonego  rozwoju.
21.07.2023

Rusza rejestracja na Konferencję Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie. Przyszłość.

10 października 2023 r. w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się Konferencja Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie.
06.07.2023

Foresight dla zrównoważonych miast

5 lipca w ramach cyklu webinarów Eco-Miasto obyło się spotkanie, podczas którego skupiliśmy się na dyskusji nt.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu