projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce
  • Efektywne działania w redukcji odpadów, w tym innowacyjne miejsce wspierające naprawę i ponowne wykorzystanie przedmiotów, oraz skuteczne kampanie edukacyjne.
  • Kępno jest przykładem miasta zaangażowanego w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska poprzez zaangażowanie społeczności lokalnej.

Kępno prowadzi skuteczne działania mające na celu minimalizację ilości wytwarzanych odpadów. Szczególnym wyróżnieniem jest "klamotowisko", innowacyjne miejsce umożliwiające mieszkańcom naprawę i ponowne wykorzystanie przedmiotów, co znacząco przyczynia się do redukcji odpadów.

Dodatkowo, miasto prowadzi kampanie edukacyjne, które mają na celu zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie odpowiedzialnej gospodarki odpadami. Kępno stanowi inspirujący przykład społeczności lokalnej zaangażowanej w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska poprzez promowanie praktyk ograniczających negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Przeczytaj również

Zmieniające się oblicza francuskich miast

Idea 15-minutowego miasta, stworzona na Uniwersytecie w Sorbonie przez profesora Carlosa Moreno, coraz chętniej wdrażana jest we francuskich miejscowościach.

Francuskie inspiracje dla polskich miast

Inwestycje w zieleń  W 2020 roku “The National Union of Landscape Enterprises” oraz “Hortis” zaprezentowały ranking najbardziej zielonych miast we Francji.

Hydratico – Woda dla wszystkich, ulga dla środowiska

Woda jest źródłem naszego życia, a dostęp do niej jednym z podstawowych praw człowieka. Jest ona niezbędna dla naszego zdrowia i rozwoju.

Drugie życie kontenerów

Malcom McLean nigdy nie stał się ikoną popkultury, pomimo iż jest osobą która wywarła ogromny wpływ na życie każdego z nas. Jest on wynalazcą i popularyzatorem współczesnych kontenerów.

Rybnik – laureat konkursu w kat. Odpady, Gospodarka o Obiegu Zamkniętym

W kategorii miast powyżej 100 tysięcy laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii Odpady i Gospodarka o Obiegu Zamkniętym został Rybnik.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu