projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce
  • Wszechstronne podejście do poprawy efektywności energetycznej budynków.
  • Konin zaangażował się w projekt na rzecz neutralności klimatycznej, którego celem jest redukcja emisji CO2, ograniczenie zapotrzebowania na energię, zwiększenie udziału OZE w bilansie energetycznym oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

Konin został wyróżniony za kompleksowe podejście do poprawy efektywności energetycznej budynków. Wyróżnienie to jest wynikiem realizacji projektu "Poprawa efektywności energetycznej procesów technologicznych poprzez wytwarzanie i dystrybucję energii elektrycznej z OZE".

Dodatkowo, miasto przystąpiło do projektu "LIFE AFTER COAL PL mającego na celu ograniczenie emisji CO2, redukcję zapotrzebowania na energię, wzrost udziału OZE w bilansie energetycznym oraz redukcję emisji zanieczyszczeń.

Podejmuje działania edukacyjne w zakresie poprawy efektywności energetycznej, a w szczególności, inicjatywa polegająca na przeprowadzaniu wizyt w gospodarstwach domowych w celu identyfikacji potrzeb związanych z efektywnością energetyczną oraz redukcją emisji zanieczyszczeń do powietrza (poprzez doradztwo indywidualne i opracowanie planów działań proekologicznych).

Przeczytaj również

Warszawa - laureat konkursu w kat. Efektywność Energetyczna, OZE, Jakość Powietrza

Warszawa jest symbolem konsekwencji i długoterminowej pracy nad poprawą efektywności energetycznej budynków oraz budowania zrównoważonych wzorców rozwoju miejskiego.

Kalety – laureat konkursu w kat. Efektywność Energetyczna, Odnawialne Źródła Energii

W kategorii miast poniżej 100 tysięcy laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii Efektywność Energetyczna i Odnawialne Źródła Energii są Kalety.

Budownictwo na nowo, czyli domy pasywne

Europejski Nowy Zielony Ład wyznaczył ambitny cel jakim jest zostanie pierwszym neutralnym klimatycznie kontynentem na świecie.

Renault - oszczędzanie energii to oszczędzanie środowiska

Przedsiębiorcy stoją przed olbrzymim wyzwaniem związanym z drastycznie rosnącymi cenami energii i niestabilnością rynku energetycznego.

Francuskie inspiracje dla polskich miast 

Inwestycje w zieleń  W 2020 roku “The National Union of Landscape Enterprises” oraz “Hortis” zaprezentowały ranking najbardziej zielonych miast we Francji.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2013-2024