• Wszechstronne podejście do poprawy efektywności energetycznej budynków.
  • Konin zaangażował się w projekt na rzecz neutralności klimatycznej, którego celem jest redukcja emisji CO2, ograniczenie zapotrzebowania na energię, zwiększenie udziału OZE w bilansie energetycznym oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

Konin został wyróżniony za kompleksowe podejście do poprawy efektywności energetycznej budynków. Wyróżnienie to jest wynikiem realizacji projektu "Poprawa efektywności energetycznej procesów technologicznych poprzez wytwarzanie i dystrybucję energii elektrycznej z OZE".

Dodatkowo, miasto przystąpiło do projektu "LIFE AFTER COAL PL mającego na celu ograniczenie emisji CO2, redukcję zapotrzebowania na energię, wzrost udziału OZE w bilansie energetycznym oraz redukcję emisji zanieczyszczeń.

Podejmuje działania edukacyjne w zakresie poprawy efektywności energetycznej, a w szczególności, inicjatywa polegająca na przeprowadzaniu wizyt w gospodarstwach domowych w celu identyfikacji potrzeb związanych z efektywnością energetyczną oraz redukcją emisji zanieczyszczeń do powietrza (poprzez doradztwo indywidualne i opracowanie planów działań proekologicznych).

Przeczytaj również

Kalety – laureat konkursu w kat. Efektywność Energetyczna, Odnawialne Źródła Energii

W kategorii miast poniżej 100 tysięcy laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii Efektywność Energetyczna i Odnawialne Źródła Energii są Kalety.

Gdynia – laureat konkursu w kat. Efektywność Energetyczna, Odnawialne Źródła Energii

W kategorii miast powyżej 100 tysięcy laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii Efektywność Energetyczna i Odnawialne Źródła Energii została Gdynia.

Pionierzy ze Szczytna

Produkcja energii elektrycznej odpowiada za 40% całkowitej globalnej emisji dwutlenku węgla.

Budownictwo na nowo, czyli domy pasywne

Europejski Nowy Zielony Ład wyznaczył ambitny cel jakim jest zostanie pierwszym neutralnym klimatycznie kontynentem na świecie.

Renault - oszczędzanie energii to oszczędzanie środowiska

Przedsiębiorcy stoją przed olbrzymim wyzwaniem związanym z drastycznie rosnącymi cenami energii i niestabilnością rynku energetycznego.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2017-2025