• Zrównoważone podejście do efektywności energetycznej i innowacyjne działania.
  • Przystąpienie do programu STOP SMOG, mającego na celu modernizację budynków jednorodzinnych.
  • Modernizacja oświetlenia ulicznego.
  • Wdrożenie Systemu Zarządzania Energią w budynkach oświatowych.
  • Rozwój Miejskiej Fotowoltaiki.
  • Przyznawanie dotacji na bardziej ekologiczne źródła ciepła dla mieszkańców

Warszawa jest symbolem konsekwencji i długoterminowej pracy nad poprawą efektywności energetycznej budynków oraz budowania zrównoważonych wzorców rozwoju miejskiego.

Miasto przystąpiło do programu STOP SMOG z zobowiązaniem do modernizacji budynków jednorodzinnych do 2024 roku. Program modernizacji oświetlenia ulicznego, który w ciągu ostatnich dwóch lat doprowadził do wprowadzenia instalacji energooszczędnych.

Warszawa wprowadza System Zarządzania Energią i monitorowania zużycia w budynkach oświatowych. Miasto promuje również Program Rozwoju Miejskiej Fotowoltaiki, instalując panele fotowoltaiczne na budynkach publicznych. Warszawa wspiera swoich mieszkańców w dbałości o środowisko, udzielając dotacji na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na bardziej ekologiczne i energooszczędne rozwiązania.

Renault - oszczędzanie energii to oszczędzanie środowiska

Przedsiębiorcy stoją przed olbrzymim wyzwaniem związanym z drastycznie rosnącymi cenami energii i niestabilnością rynku energetycznego.

Konin - laureat konkursu w kat. Efektywność Energetyczna, OZE, Jakość Powietrza

Konin został wyróżniony za kompleksowe podejście do poprawy efektywności energetycznej budynków.

Pionierzy ze Szczytna

Produkcja energii elektrycznej odpowiada za 40% całkowitej globalnej emisji dwutlenku węgla.

Gdynia – laureat konkursu w kat. Efektywność Energetyczna, Odnawialne Źródła Energii

W kategorii miast powyżej 100 tysięcy laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii Efektywność Energetyczna i Odnawialne Źródła Energii została Gdynia.