projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce
  • Budowa nowej bazy operatora transportu publicznego wraz ze stacją obsługi, warsztatami, budynkiem administracyjno – dworcowym i myjnią.
  • Budowa 40 wiat przystankowych.
  • Budowa 2,92 km ścieżek rowerowych.
  • Budowa dróg dojazdowych do bazy.
  • Utworzenie parkingów Park&Ride oraz Bike&Ride.
  • Wdrożenie zintegrowanego biletu miejskiego.
  • Wymiana taboru miejskiego, w tym zakup autobusów hybrydowych, elektrycznych i DIESEL z normą EURO 6. (w sumie 32 szt.).
  • Modernizacja 100 szt. oświetlenia ulicznego.

Ostrowiec Świętokrzyski dąży do stworzenia zrównoważonej mobilności miejskiej poprzez angażowanie się w inwestycje mające na celu rozwijanie infrastruktury i usług transportu publicznego, a przy tym jest realizatorem projektu „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim”, który wprowadza ekologiczne rozwiązania do transportu publicznego. Jako część swojego podejścia do zrównoważonej mobilności miasto skupia się na planowaniu, co znajduje swoje odzwierciedlenie w opracowaniu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Ponadto, miasto działa aktywnie w zakresie promocji ekologicznego transportu miejskiego poprzez kampanie informacyjno-promocyjne. Te działania mają na celu zwiększenie świadomości mieszkańców na temat korzyści wynikających z korzystania z ekologicznych środków transportu, a także zachęcenie ich do aktywnego udziału w zmianach na lepsze w zakresie mobilności miejskiej.

Przeczytaj również

Zakaz lotów krótkodystansowych we Francji, a rozwój zrównoważonej mobilności

Wraz z rozwojem lotnictwa i obniżeniem cen biletów, pojawił się problem zwiększających się z roku na rok emisji związanych z tą formą transportu.

Niemcy rewolucjonizują transport

Transport to jedno z największych źródeł emisji gazów cieplarnianych. Szeroka dostępność samochodów osobowych i lotów także krótkodystansowych oddala nas od osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Stalowa Wola – laureat konkursu w kat. Zrównoważona mobilność

W kategorii miast poniżej 100 tysięcy laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii Zrównoważona mobilność została Stalowa Wola.

Francuskie inspiracje dla polskich miast 

Inwestycje w zieleń  W 2020 roku “The National Union of Landscape Enterprises” oraz “Hortis” zaprezentowały ranking najbardziej zielonych miast we Francji.

ZITY by Mobilize – usługa samoobsługowego wynajmu samochodów elektrycznych w Paryżu

20 maja 2020 roku Grupa Renault uruchomiła w Paryżu usługę wynajmu samoobsługowego ZITY by Mobilize. Do dyspozycji mieszkańców Paryża dostarczono flotę 500 w pełni elektrycznych samochodów Renault ZOE…

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2013-2024