projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce
  • Wprowadzenie innowacyjnych technologii w transporcie zbiorowym.
  • Miasto zakupiło autobusy elektryczne zasilane wodorem i wybudowało ogólnodostępną stację zasilania pojazdów wodorem, co stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonej i ekologicznej mobilności miejskiej.

Rybnik angażuje się w rozwijanie innowacyjnych technologii w sektorze transportu zbiorowego i inwestuje w przyszłość, zakupując autobusy elektryczne oraz buduje ogólnodostępną stację zasilania pojazdów wodorem. Przyczyniło się to do poprawy jakości powietrza i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, co jest kluczowe dla zrównoważonego rozwoju miasta.

Rybnik zachęca mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego i aktywnie dostosowuje siatkę połączeń, aby lepiej spełnić potrzeby użytkowników końcowych. Ponadto zrelokowano przystanki, by maksymalnie ułatwić dostęp do transportu publicznego. Rybnik oferuje również atrakcyjne rozwiązania biletowe, co czyni korzystanie z transportu zbiorowego bardziej dostępnym i ekonomicznym dla mieszkańców, a także wkłada ogromne wysiłki w tworzenie bardziej ekologicznej i przyjaznej dla ludzi infrastruktury transportowej. 

Przeczytaj również

Broomee – czyli transport publiczny "na zamówienie”

Niestety od wielu lat obserwujemy rosnącą gwałtownie ilość samochodów osobowych w miastach.

Ostrowiec Świętokrzyski - laureat konkursu w kat. Zrównoważona Mobilność

Ostrowiec Świętokrzyski dąży do stworzenia zrównoważonej mobilności miejskiej poprzez angażowanie się w inwestycje mające na celu rozwijanie infrastruktury i usług transportu publicznego, a przy tym j…

Stalowa Wola – laureat konkursu w kat. Zrównoważona mobilność

W kategorii miast poniżej 100 tysięcy laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii Zrównoważona mobilność została Stalowa Wola.

Wrocław - laureat konkursu w kat. Zrównoważona mobilność

W kategorii miast powyżej 100 tysięcy laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii Zrównoważona mobilność został Wrocław.

Zakaz lotów krótkodystansowych we Francji, a rozwój zrównoważonej mobilności

Wraz z rozwojem lotnictwa i obniżeniem cen biletów, pojawił się problem zwiększających się z roku na rok emisji związanych z tą formą transportu.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2013-2024