projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce
  • Wprowadzenie innowacyjnych technologii w transporcie zbiorowym.
  • Miasto zakupiło autobusy elektryczne zasilane wodorem i wybudowało ogólnodostępną stację zasilania pojazdów wodorem, co stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonej i ekologicznej mobilności miejskiej.

Rybnik angażuje się w rozwijanie innowacyjnych technologii w sektorze transportu zbiorowego i inwestuje w przyszłość, zakupując autobusy elektryczne oraz buduje ogólnodostępną stację zasilania pojazdów wodorem. Przyczyniło się to do poprawy jakości powietrza i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, co jest kluczowe dla zrównoważonego rozwoju miasta.

Rybnik zachęca mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego i aktywnie dostosowuje siatkę połączeń, aby lepiej spełnić potrzeby użytkowników końcowych. Ponadto zrelokowano przystanki, by maksymalnie ułatwić dostęp do transportu publicznego. Rybnik oferuje również atrakcyjne rozwiązania biletowe, co czyni korzystanie z transportu zbiorowego bardziej dostępnym i ekonomicznym dla mieszkańców, a także wkłada ogromne wysiłki w tworzenie bardziej ekologicznej i przyjaznej dla ludzi infrastruktury transportowej. 

Przeczytaj również

Wrocław - laureat konkursu w kat. Zrównoważona mobilność

W kategorii miast powyżej 100 tysięcy laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii Zrównoważona mobilność został Wrocław.

ZITY by Mobilize – usługa samoobsługowego wynajmu samochodów elektrycznych w Paryżu

20 maja 2020 roku Grupa Renault uruchomiła w Paryżu usługę wynajmu samoobsługowego ZITY by Mobilize. Do dyspozycji mieszkańców Paryża dostarczono flotę 500 w pełni elektrycznych samochodów Renault ZOE…

Rezyliencja miejska – nowy paradygmat rozwoju

Termin „rezyliencja” oznacza zdolność danego organizmu bądź systemu do powrotu do sprawności po doznanym wstrząsie, który naruszył jego struktury lub dotychczasowy sposób działania.

Niemcy rewolucjonizują transport

Transport to jedno z największych źródeł emisji gazów cieplarnianych. Szeroka dostępność samochodów osobowych i lotów także krótkodystansowych oddala nas od osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Broomee – czyli transport publiczny "na zamówienie”

Niestety od wielu lat obserwujemy rosnącą gwałtownie ilość samochodów osobowych w miastach.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2017-2024