• Wprowadzenie innowacyjnych technologii w transporcie zbiorowym.
  • Miasto zakupiło autobusy elektryczne zasilane wodorem i wybudowało ogólnodostępną stację zasilania pojazdów wodorem, co stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonej i ekologicznej mobilności miejskiej.

Rybnik angażuje się w rozwijanie innowacyjnych technologii w sektorze transportu zbiorowego i inwestuje w przyszłość, zakupując autobusy elektryczne oraz buduje ogólnodostępną stację zasilania pojazdów wodorem. Przyczyniło się to do poprawy jakości powietrza i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, co jest kluczowe dla zrównoważonego rozwoju miasta.

Rybnik zachęca mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego i aktywnie dostosowuje siatkę połączeń, aby lepiej spełnić potrzeby użytkowników końcowych. Ponadto zrelokowano przystanki, by maksymalnie ułatwić dostęp do transportu publicznego. Rybnik oferuje również atrakcyjne rozwiązania biletowe, co czyni korzystanie z transportu zbiorowego bardziej dostępnym i ekonomicznym dla mieszkańców, a także wkłada ogromne wysiłki w tworzenie bardziej ekologicznej i przyjaznej dla ludzi infrastruktury transportowej. 

Przeczytaj również

Rezyliencja miejska – nowy paradygmat rozwoju

Termin „rezyliencja” oznacza zdolność danego organizmu bądź systemu do powrotu do sprawności po doznanym wstrząsie, który naruszył jego struktury lub dotychczasowy sposób działania.

Francuskie inspiracje dla polskich miast 

Inwestycje w zieleń  W 2020 roku “The National Union of Landscape Enterprises” oraz “Hortis” zaprezentowały ranking najbardziej zielonych miast we Francji.

Zakaz lotów krótkodystansowych we Francji, a rozwój zrównoważonej mobilności

Wraz z rozwojem lotnictwa i obniżeniem cen biletów, pojawił się problem zwiększających się z roku na rok emisji związanych z tą formą transportu.

Ostrowiec Świętokrzyski - laureat konkursu w kat. Zrównoważona Mobilność

Ostrowiec Świętokrzyski dąży do stworzenia zrównoważonej mobilności miejskiej poprzez angażowanie się w inwestycje mające na celu rozwijanie infrastruktury i usług transportu publicznego, a przy tym j…

Stalowa Wola – laureat konkursu w kat. Zrównoważona mobilność

W kategorii miast poniżej 100 tysięcy laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii Zrównoważona mobilność została Stalowa Wola.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2017-2024