• Osiągnięcie znacząco wysokiego poziomu recyklingu.
  • Wprowadzenie licznych innowacyjnych inicjatyw związanych z recyklingiem odpadów komunalnych odebranych od mieszkańców.
  • Kompleksowe podejście w planowaniu błękitno-zielonej infrastruktury w mieście, uwzględniające adaptację do zmian klimatu, ochronę różnorodności biologicznej oraz zaangażowanie i edukację społeczeństwa.

Poznań ma wybitne osiągnięcia w dziedzinie recyklingu i podejmowaniu innowacyjnych działań mających na celu skuteczny recykling odpadów komunalnych pochodzących od mieszkańców. Miasto wyróżnia się zaawansowanym podejściem do zarządzania odpadami, gdzie przykładem są zainstalowane specjalne instalacje do kompostowania odpadów biodegradowalnych.

Poznań stanowi inspirujący przykład dla innych miejscowości w zakresie efektywnego zarządzania odpadami, a także działań adaptacyjnych, w szczególności rozbudowywaniu błękitno-zielonej infrastruktury, dzięki czemu jest przykładem dbałości o środowisko i promowania zrównoważonych praktyk.

Budownictwo modułowe- ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych konstrukcji

Obecne trendy demograficzne, takie jak rosnąca liczba populacji i zwiększająca się klasa średnia sprawiają, iż istnieje poważne ryzyko wyczerpania licznych globalnych zasobów, takich jak węgiel,…

Humatico - powrót do korzeni

Rolnictwo i produkcja żywności są kluczowymi aktywnościami, które zapewniają nam wysoki poziom życia.

Rybnik – laureat konkursu w kat. Odpady, Gospodarka o Obiegu Zamkniętym

W kategorii miast powyżej 100 tysięcy laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii Odpady i Gospodarka o Obiegu Zamkniętym został Rybnik.

Kępno - laureat konkursu w kat. Odpady, Gospodarka o Obiegu Zamkniętym

Kępno prowadzi skuteczne działania mające na celu minimalizację ilości wytwarzanych odpadów.

Drugie życie kontenerów

Malcom McLean nigdy nie stał się ikoną popkultury, pomimo iż jest osobą która wywarła ogromny wpływ na życie każdego z nas. Jest on wynalazcą i popularyzatorem współczesnych kontenerów.