projekt koordynowany przez
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
i Ambasadę Francji w Polsce

Już 15 września na platformie ZOOM odbędzie się kolejny webinar organizowany w ramach Programu Eco-Miasto. Tym razem – wspólnie z Renault Polska- będziemy rozmawiali nt. zrównoważonej mobilności.

Świadomość generowanych przez dotychczasowe wzorce mobilności zanieczyszczeń to jedno – działania, które pozwolą nam przejść w stronę konkretnych, przyjaznych dla ludzi i środowiska rozwiązań, oprócz realnych korzyści, potrafią budzić pewne obawy. Przykładem mogą być działania na rzecz zwężania ulic czy wprowadzanie stref czystego transportu, gdzie urzędnicy stykają się z obawami lokalnych przedsiębiorców o zakłócenia w funkcjonowaniu ich lokalnego biznesu.

Jak można odpowiedzieć na te obawy? Elementem całościowej układanki może być poszerzanie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych czy upowszechnianie się alternatywnych metod dostarczania towarów i usług na tzw. ostatniej mili. Tworzenie warunków do rozwijania alternatywnych, bardziej przyjaznych dla środowiska wzorców mobilności, będzie zadaniem nas wszystkich. W trakcie webinaru porozmawiamy o tym, w jaki sposób może być realizowane w praktyce.

Program i rejestracja dostępne są TUTAJ. Zapraszamy do udziału!

Przeczytaj również

23.02.2023

Inauguracja 10. edycji Programu Eco-Miasto

Już 2 marca rusza 10.edycja Programu Eco-Miasto. Eco-Miasto to znana marka wśród jednostek samorządu terytorialnego w Polsce.
30.09.2022

Konferencja Eco-Miasto 2022: w czasach niepewności potrzebujemy nadziei

Konferencja „Nadzieja w czasach niepewności”, która odbyła się 28 września w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, była wydarzeniem zamykającym 9.
29.09.2022

Znamy laureatów 9. edycji konkursu Eco-Miasto

Zwieńczeniem konferencji „Nadzieja w czasach niepewności”, która odbyła się 28 września 2022 w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, było ogłoszenie lau…
14.09.2022

Miasto do życia — od czego zacząć? – podsumowanie webinaru Eco-Miasto

Pierwszy powakacyjny webinar organizowany w ramach projektu Eco-Miasto odbył się 12 września 2022 roku z inicjatywy UNEP/GRID-Warszawa, Ambasady Franc…

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2023