• Błonia Niepołomickie to park miejski o powierzchni ponad 5 ha!
  • Zasadzono w nim 75 tys. roślin i 107 drzew.
  • Miejsce jest zaprojektowane z myślą o wypoczynku jak i zabawie dla najmłodszych.

Niepołomice realizuje projekt "Błonia Niepołomickie" - nowego miejskiego parku, zróżnicowane zagospodarowanie, oraz doskonałe połączenie terenów zielonych z dziedzictwem kulturowym. Większość 6-hektarowego obszaru stanowią tereny zielone z tzw. powierzchnią biologicznie czynną. Głównym celem przedsięwzięcia jest rewitalizacja zieleni i odtworzenie ekosystemu zakola Wisły.Na Niepołomickich Błoniach zasadzono 75 tys. roślin i 107 drzew (m.in. graby, olsze, wierzby i brzozy, a także drzewa owocowe).Błonia podzielono na 4 strefy tzw. Małe Błonia po stronie północnej, otwartą część centralną (strefa ciszy), obszar rekreacji (po strony południowo-wschodniej), strefę przy zamku.Dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa zainstalowano 40 kamer podłączonych do miejskiego systemu monitoringu. Dzięki starannie zaprojektowanym obszarom zielonym, placom zabaw, ścieżkom rowerowym i miejscom spotkań społecznych, park oferuje rozrywkę i odpoczynek dla ludzi w różnym wieku.

Farmy wertykalne – pionowe uprawy w miastach

Produkcja żywności odpowiada za ¼ wszystkich emisji gazów cieplarnianych, za co w dużej mierze odpowiada transport owoców i warzyw.

NHOOD Polska w trosce o klimat

Realizując strategię potrójnego, pozytywnego wpływu Nhood Polska troszczy się o Planetę poprzez szereg wielotorowych działań.

Mariaż Miasta z Naturą: Rola ogrodów społecznościowych w tworzeniu zrównoważonych przestrzeni miejskich

Ogrody społecznościowe stanowią znakomity przykład tego, jak skutecznie można łączyć środowisko miejskie z naturą, budując jednocześnie zrównoważone, przyjazne dla mieszkańców miasta przestrzenie.

Permakulturowy ogródek na warszawskiej Sadybie

Szacuje się, że w 2025 roku 60% mieszkańców świata będzie mieszkało w aglomeracjach miejskich. W 2050 roku ta liczba może sięgnąć nawet 75%.

Zmieniające się oblicza francuskich miast

Idea 15-minutowego miasta, stworzona na Uniwersytecie w Sorbonie przez profesora Carlosa Moreno, coraz chętniej wdrażana jest we francuskich miejscowościach.